Manhattan Flex parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Na uši (On-ear) - držák za krkem
Typ připojení
Bezdrátové (wireless)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Citlivost
95 dB
Impedance
32 Ohm

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze sluchátek Manhattan Flex na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepších sluchátkách pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Manhattan Flex
Typ produktu Headset - Bluetooth - bezdrátová
Výška 15 cm
Šířka 12.5 cm
Hloubka 3 cm
Hmotnost 76 g Lepší než 79 % hodnocených sluchátek.
Doporučené použití Přenosná elektronika
Max. provozní vzdálenost 9.14 m Horší než 94 % hodnocených sluchátek.

Bezdrátová sluchátka Manhattan Flex umožňují neomezený pohyb, čím zvyšují komfort užívání sluchátek. Tato vlastnost je zejména u sluchátek pro běžné použití velmi oblíbená. Avšak určitým limitujícím faktorem bezdrátových sluchátek ve srovnání s kabelovými je určité zpoždění přenosu zvuku mezi zdrojem a sluchátky (pro běžného uživatele ale téměř k nerozeznání) a nutnost pravidelného nabíjení. Na rozdíl od kabelových sluchátek se totiž bezdrátová sluchátka nabíjejí samostatně. Pro přenos zvuku využívají sluchátka technologii Bluetooth 2.1 EDR. Nabízený dosah přenosu je až 9.14 m. Maximální dosah představuje maximální vzdálenost od zdroje přenosu zvuku, na kterou je možné sluchátka pro bezdrátový přenos zvuku využívat. Maximální dosah komunikace se však může lišit v závislosti na překážkách (osoby, zeď atd.). Hmotnost sluchátek je 76 g. Přestože jde však o sluchátka přes hlavu, která se běžně vyznačují svou neskladností, lze tento model složit do kompaktnější podoby. Snadněji se tak vejdou například do batohu či tašky.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Manhattan Flex
Provedení sluchátek Na uši (On-ear) - držák za krkem
Skládací Ano Lepší než 84 % hodnocených sluchátek.
Typ připojení Bezdrátové (wireless)
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR Horší než 77 % hodnocených sluchátek.
Bluetooth profily Profil hands-free (HFP), Headset profil (HSP), profil pokročilé distribuce zvuku (A2DP), profil dálkového ovládání zvuku/videa (AVRCP)
Režim zvukového výstupu Stereo
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 64 % hodnocených sluchátek.
Celkové harmonické zkreslení (THD) 0.1% Lepší než 95 % hodnocených sluchátek.
Citlivost 95 dB Horší než 85 % hodnocených sluchátek.
Impedance 32 Ohm
Membrána 13 mm Horší než 99 % hodnocených sluchátek.

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Pokud jde o frekvenční rozsah, platí, že širší rozsah umožní slyšet více detailů během poslechu. Je však důležité si uvědomit, že schopnost vnímání frekvencí se u jednotlivců liší. Průměrný člověk je schopen slyšet frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz. Výrobci sluchátek se obvykle zaměřují na rozsah 20 až 20 000 Hz. Pokud jsou spodní hodnoty nižší, sluchátka lépe reprodukují basové tóny, jelikož ty představují frekvence až do přibližně 256 Hz. Naopak, hodnoty od 2 048 Hz výše jsou výškové. Sluchátka s vysokou horní hranicí tak poskytnou mnohem přesnější reprodukci vysokých tónů. Sluchátka Manhattan Flex mají frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz. Sluchátka Manhattan Flex disponují citlivostí 95 dB. Citlivost sluchátek znamená schopnost sluchátek zachytit signál ze zdroje a reprodukovat ho s dostatečnou hlasitostí. Čím vyšší je citlivost, tím snadněji se signál převádí na zvuk a tím hlasitěji jsou sluchátka schopna hrát při nižší spotřebě energie. Je důležité mít na paměti, že vysoká hlasitost při poslechu může být energeticky náročná pro připojené zařízení. Pokud tedy chcete poslouchat hudbu z mobilu, je lepší vybrat sluchátka s nízkou citlivostí, aby nedocházelo k přílišnému vybíjení baterie telefonu. Sluchátka s nižší hodnotou citlivosti (kolem 85 dB) jsou vhodnější pro poslech v klidnějším prostředí, zatímco střední hodnoty (kolem 90 dB) umožňují kvalitní poslech v hlučnějším prostředí, například v hromadné dopravě nebo v kavárnách. Sluchátka s vysokou hodnotou citlivosti (100 dB a více) jsou navržena pro použití v opravdu hlučném prostředí, jako jsou například koncerty.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 32 Ohm.

Sluchátka jsou složena z různých součástí, z nichž jednou z nejdůležitějších je membrána. Ta transformuje elektrický signál na zvuk, a proto její kvalita ovlivňuje celkový poslech. Existují tři typy membrán: tenká, středně tlustá a silnější. Tenká membrána o tloušťce 6 mm reaguje rychle na vysoké frekvence, ale méně citlivě na basy. Středně tlustá membrána o tloušťce 10 mm poskytuje vyvážený zvukový profil, umožňující užít si jak basy, tak i výšky. Silnější membrána o tloušťce 20 mm je citlivější na vyšší frekvence, ale má horší reakci na basy. Tato sluchátka jsou vybavena membránou 13 mm. Celkové harmonické zkreslení je Audio Output | Total Harmonic Distortion. Uváděná hodnota výrobcem je zpravidla průměr zkreslení za všechna reprodukovatelná frekvenční pásma. Nejedná se o zásadní parametr, podle kterého byste se měli při výběru rozhodovat, na druhou stranu myslete na to, že vyšší harmonické zkreslení může negativně ovlivnit kvalitu zvuku.

Zobrazit více
OVLÁDÁNÍ Manhattan Flex
Ovládací prvky Hlasitost, příjem/ukončení, přehrávání/pozastavení
KABEL Manhattan Flex
Typ kabelu Nabíjecí kabel USB
BATERIE A NABÍJENÍ Manhattan Flex
Typ baterie Headset baterie dobíjecí - lithium-polymerová
Výdrž baterie 20 hodin Lepší než 71 % hodnocených sluchátek.
Pohotovostní doba 400 hodin Lepší než 86 % hodnocených sluchátek.

Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie Manhattan Flex dosahuje hodnoty až 20 hodin.

Délka výdrže baterie v pohotovostním režimu uváděná výrobcem je 400 hodin.

Zobrazit více
BEZDRÁTOVÉ SPOJENÍ Manhattan Flex
Přenosový dosah 9.14 m Horší než 93 % hodnocených sluchátek.
OSTATNÍ Manhattan Flex
Vyhovující standardy FCC, RoHS
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - 3 roky

Podobná sluchátka

Další sluchátka Manhattan

Další projekty: